Jesteś tutaj: Oferta Podologia Fizjonova / Wkładki ortopedyczne

Fizjonova / Wkładki ortopedyczne

mgr Dariusz Klimczak

Specjalizuję się w:

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE FIZJONOVA

Podstawą profesjonalnej analizy stanu stóp pacjenta jest przeprowadzenie badania komputerowego stóp na platformie tensometrycznej, wspomaganej przez zastosowanie skanera 2D.

Celem badania jest sprawdzenie i zmierzenie rozkładu obciążeń na podeszwowej stronie stopy, podczas stania na urządzeniu (badanie statyczne również z oceną balansu ciała i postawy) oraz podczas wielokrotnego, swobodnego przejścia (badanie dynamiczne).Wyniki badania dają jednoznaczną odpowiedź z jaką wadą stopy mamy do czynienia, czy jest to np. stopa płaska, płasko-koślawa, wydrążona, z zespołem przeciążeniowym przodostopia i z koślawością palucha.

Badanie ułatwia określenie niekorzystnego przeciążenia niektórych obszarów stopy i czasu jego trwania w procesie przetaczani stopy podczas chodu. Ma to bardzo ważne znaczenie zwłaszcza u cukrzyków a, szczególnie w Zespole Stopy Cukrzycowej, w chorobach reumatycznych i tzw. stopie reumatoidalnej lub neuropatycznej.

Cyfrowa analiza i kolorowa wizualizacja umożliwia optymalne dobranie odpowiedniego obuwia oraz wkładek do butów a przez to zmniejszenie lub likwidacja negatywnych, często nieprzyjemnych skutków długotrwałych nieprawidłowych przeciążeń w obrębie stóp zarówno dzieci , dorosłych, jak również osób aktywnie uprawiających sport. Dodatkowe zastosowanie skanera 2D w procesie diagnostyki pozwala na rzetelną ocenę stanu skóry podeszwowej strony stopy, miejsc rogowacenia naskórka, czy tworzenia się modzeli i nagniotków.

Wydruk badania w skali 1:1 (również z możliwością przesyłu), stanowi idealną bazę do konstruowania, bądź doboru odpowiednich wkładek do obuwia.

Wizualizacja obciążeń jak i skan stóp dają znakomitą i prostą możliwość interpretacji wyników badań dla lekarzy, fizjoterapeutów, gabinetów pielęgnacji stóp, jak i samego pacjenta, pozwalają na zastosowanie odpowiedniego leczenia, terapii lub profilaktyki.

Badanie nie trwa długo ok. 30 min, nie jest stresujące nawet dla małych dzieci. Proszę również o zabranie na wizytę butów, w których często lub najwygodniej się Państwu chodzi, butów sportowych, wizytowych, dla dzieci szkolnych itp. do których przewidujecie Państwo zastosować wkładki.

Badanie i analiza stopy pozwala na konstruowanie indywidualnych wkładek do obuwia, wpływających na optymalne i komfortowe ustawienie stopy, co powoduje zmniejszenie lub likwidację dolegliwości, odbarczenie miejsc przeciążonych, zaktywizowanie mięśni oraz wyrównanie bilansu mięśniowego mięśni stóp i łydek, jak również uzyskanie korzystnego wpływu na całą postawę ciała.

Każdy pacjent, u którego zachodzi konieczność zastosowania wkładki do obuwia zostaje w nie zaopatrzony, w krótkim czasie. Prowadzę profesjonalny dobór wkładek profilaktycznych, komfortowych, jak również indywidualnie wykonuje wkładki na każdą stopę i do każdego rodzaju obuwia, zostawiając klientowi możliwość wyboru w szerokiej bazie kolorystycznej i gatunkowej materiałów wyścielających.

Zapraszam na konsultacje.

  LAVAMED Centrum Medyczne
ul. Wojska Polskiego 48a
41-208 Sosnowiec
 

Tel.: (32) 888-66-65
Tel.:
785-770-555
Tel.: 501-558-804
E-mail: kontakt@lavamed.pl

  Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 8:00 - 19:00